Warning: Creating default object from empty value in /home/drartidi/public_html/sa/wp-content/plugins/medify-core/includes/framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
لیزر – دکتر آرتید لطفا لایسنس قالب مدیفای را از پیشخوان فعال نمایید.
لیزر
لیزر چیست؟

واژه ليزر (laser) در اصل مخفف Light Amplification by Stimulation Emission of Radiation می‌باشد که به معني تقویت نور توسط تحریک انتشار تابش آن است. نور ليزر در واقع نور همگراي تکرنگ است که به دلیل همين خاصيت همگرايي، توان بسيار بالايي دارد. دستگاه لیزر ابزاری است که نور را به صورت پرتوهای موازی بسیار باریکی که طول موج مشخصی دارند ساطع می‌کنند. ليزرها را بر اساس طول موج آن‌ها تقسيم‌بندي مي‌کنند و هر طول موج هدف خاصي را مورد اصابت قرار ميدهد. اهداف اصلي لیزر در حوزه پوست و زیبایی تاثیر بر روی آب، ملانين و هموگلوبين می‌باشد.

دسته‌بندی کاربردهای پزشکی لیزر

دسته‌بندی کاربردهای پزشکی لیزر

لیزرهای پزشکی را بطور کلی می‌توان در 2 گروه برشی و تابشی تقسیم بندی کرد.

 • لیزر برشی: این نوع از لیزرها عمل cutting یا برش را انجام می‌دهند که کاربرد اصلی و قوی آن در صنعت فلزات است اما نوع ظریف و دقیق‌تر آن کاربردهای مختلفی در حوزه پزشکی مانند لیزیک چشم، زیبایی و پوست نیز دارند. مکانیزم آن CO2 می‌باشد. این نوع لیزر در حوزه زیبایی و پوست برای رفع جای جوش و اسکار، جوانسازی و جراحی‌های زیبایی و زنان به کار می‌رود.
 • لیزر تابشی: این نوع از لیزرها به سطح پوست تابانده می‌شوند و مکانیزم کارکرد و اثر این دسته از لیزرها بر روی ملانین یا همان رنگدانه‌های موجود در پوست و مو است. 
کاربردهای لیزر در حوزه پوست و زیبایی

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد از نوع لیزرهای تابشی هستند. مکانیزم عمل لیزر موهای زائد رفع و تخریب ملانین یا همان رنگدانه‌های موجود در فولیکول یا همان پیاز مو می‌باشد. برای رفع موهای زائد از لیزر با طول موج‌های متفاوتی استفاده می‌شود. برندهای مختلف دستگاه‌های لیزر در مکانیزم عمل باهم تفاوت ندارند و یکسانند، تفاوت آن‌ها در قدرت و توان آن‌هاست. لیزر موهای زائد بر اساس طول موج آن به 3 دسته الکساندرایت (Alexandrite)، دایود (Diod) و ایندیگ (IND-yag) تقسیم می‌شوند. دستگاه‌های لیزر از ترکیبی از این 3 نوع طول موج لیزر برای رفع موهای زائد بهره می‌برند.

 • لیزر الکساندرایت: برخلاف تصور لیزر الکس یا الکساندرایت اسم دستگاه نیست، بلکه اسم نوعی از طول موج لیزر است که عمق نفوذ آن 755 nm می‌باشد.
 • لیزر دایود: اسم نوعی از طول موج لیزر است که عمق نفوذ آن 810 nm می‌باشد.
 • لیزر ایندیگ: اسم نوعی از طول موج لیزر است که عمق نفوذ آن 1064 nm می‌باشد.

مجموعه کلینیک‌های دکتر آرتید در دو شعبه اصلی در تهران با جدیدترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها، به روزترین امکانات و کادری مجرب آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان می‌باشد. برای دریافت وقت مشاوره، یا رزرو نوبت بصورت اینترنتی اینجا کلیک کنید. همچنین همکاران ما از طریق تماس تلفنی نیز پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود، برای برقراری تماس تلفنی اینجا کلیک کنید.

لیزر موهای زائد

لیزر پاک‌کننده تتو

لیزر پاک‌کننده تتو و رفع آن، عملکرد نسبتا ساده‌ای دارد. لیزر، مجموعه‌ای از اشعه‌های نوری با طول موج مشخص را به ناحیه تتو شده می‌فرستد. این مجموعه امواج نوری بسته به شخص و نوع خالکوبی متفاوت است و متناسب با آن تنظیم می‌شود. این امواج باعث شکسته شدن جوهر تتو و رنگدانه‌های آن به اجزای بسیار کوچکتری می‌گردد و در این حالت سیستم ایمنی بدن به راحتی جوهر را جذب کرده و باعث تخریب آن می‌شود.

از آنجایی که جوهر تتو یک جسم خارجی در بدن محسوب می‌شود، سیستم ایمنی بدن به آن واکنش نشان داده و سعی می‌کند که آن را دفع کند. این در حالی است که تتو و جوهر‌های قرار گرفته در بافت پوست بزرگتر از آن چیزی هستند که سیستم ایمنی بدن بتواند آن را دفع کند و از بین ببرد، اما دفع قسمت‌های جدا شده‌ و ریز و خرد شده جوهر برای سیستم ایمنی بدن کار آسان‌تری است. درواقع دلیل این که تتو بعد از مدتی کمی تغییر شکل می‌دهد و مرزهای مشخص آن کمی تار می‌شوند نیز همین موضوع، یعنی تاثیر سیستم ایمنی بدن بر آن، می‌باشد.

بهترین دستگاه لیزر برای پاک کردن خال کوبی و تتو، لیزرهایی معروف به Q-switch هستند. عبارت Q-switch اسم یک دستگاه یا تکنولوژی خاص نیست؛ بلکه نشان‌دهنده‌ی یک قابلیت در دستگاه لیزر است. دستگاه‌هایی که به قابلیت Q-switch مجهز هستند، می‌توانند یک پالس لیزری قدرتمند با توان بالا را به یکباره به پوست بفرستند. انرژی این پالس لیزری که یک میلیاردم ثانیه بقا و دوام دارد، به سرعت جذب رنگدانه‌های جوهر تتو می‌گردد و آن‌ها را منفجر و تخریب می‌کند. در روزهای بعد از جلسه درمانی، سیستم ایمنی بدن به سراغ ذرات بسیار ریز باقی مانده از جوهر می‌رود، آن‌ها را جمع‌آوری و دفع می‌کند. به این ترتیب تتو پاک می‌شود.

پاک کردن تتو و خالکوبی در هر فرد متفاوت با فرد دیگر است. همچنین رنگدانه‌ها و عمق تتوها با هم یکسان نیستند و انتخاب لیزر مناسب بستگی به شرایط شخص دارد. تعیین جزئیات فرآیند درمانی و همچنین پیش‌بینی اثرات آن در جلسه مشاوره انجام می‌شود و متخصصین کلینیک به خوبی شما را راهنمایی خواهند کرد. برای تعیین وقت مشاوره در این خصوص می‌توانید با کارشناسان و متخصصان کلینیک دکتر آرتید از طریق تلفن و یا وبسایت اقدام نمایید. کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

مجموعه کلینیک‌های دکتر آرتید در دو شعبه اصلی در تهران با جدیدترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها، به روزترین امکانات و کادری مجرب آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان می‌باشد. برای دریافت وقت مشاوره و یا رزرو نوبت اینجا کلیک کنید.

عوامل زیر در انتخاب لیزر مناسب و برنامه‌ریزی برای پاک کردن تتو موثر هستند:

 • شخص چه مدت تتو داشته‌ است
 • تتو شخص به چه رنگی است
 • جوهر در چه عمقی از پوست قرار گرفته است
 • محل قرارگیری خالکوبی یا تتو در بدن شخص
 • این که آیا شخص سابقه‌ی زخم‌های گوشتی و برآمده داشته‌ است یا خیر
 • شرایط سلامت عمومی
 • آیا شخص داروهای خاصی مصرف می‌کند
لیزر پاک‌کننده تتو
لیزر پاک‌کننده تتو
لیزر رفع لک
لیزر رفع لک

لیزر رفع لک

پیش از معرفی روش لیزر برای لک صورت، درمان کک و مک کار دشواری بود، اما در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی و بهره‌گیری از لیزر برای رفع کک و مک، از بین بردن لک‌ها با لیزر بسیار ساده است. با ابداع روش لیزر رفع لک علاوه بر درمان لک‌های بزرگ می‌توان لکه‌های بسیار ریز به اندازه سر سوزن را نیز درمان کرد. روش لیزر برای درمان موارد متعددی از جمله از بین بردن لک های صورت، آکنه و جوش‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین در حال حاضر این روش یکی از بهترین و ایمن‌ترین روش‌ها برای درمان کک و مک نیز محسوب می‌شود. اما آیا واقعاً لیزر در رفع کک و مک مؤثر است؟ کسانی که از این روش برای درمان کک و مک پوست بدن استفاده کرده‌اند، گواهی می‌دهند که بعد از عمل لیزر، دیگر هرگز لکه‌های کک و مک بر روی پوست آن‌ها ظاهر نشده است. البته نکته مهم در ماندگاری آثار عمل لیزر رفع لک در این افراد استفاده مداوم از کرم‌های ضد آفتاب بعد از درمان، اجتناب از برنزه کردن پوست و یا قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب می‌باشد.

برای تعیین وقت مشاوره در این خصوص می‌توانید با کارشناسان و متخصصان کلینیک دکتر آرتید از طریق تلفن و یا وبسایت اقدام نمایید. کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

مجموعه کلینیک‌های دکتر آرتید در دو شعبه اصلی در تهران با جدیدترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها، به روزترین امکانات و کادری مجرب آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان می‌باشد. برای دریافت وقت مشاوره و یا رزرو نوبت اینجا کلیک کنید.

لیزر جوانسازی

لیزر جوانسازی به صورت نامنظم و ضربانی به سطح پوست تابیده می‌شود، و از سطحی‌ترین لایه پوست که اپیدرم نام دارد عبور کرده و لایه زیرین آن را که درم نام دارد هدف قرار می‌دهد (قسمت حساس و عروقی پوست) و با گرم کردن آن باعث تحریک کلاژن و رشد آن‌ها می‌شود، و بعد از بهبود پوست شفاف‌تر، سفت‌تر و صاف‌تر می‌شود.

لیزرهایی که برای جوانسازی کاربرد دارند عبارتند از: لیزر فرکشنال RF، یولیزر کوانتو، لیزر فرکشنال (CO2)، لیزر فوتونا (4D)، لیزر اربیوم، لیزر N-lite یا Regenlite.

لیزر جوانسازی پوست یک روش موثر جهت رفع چین و چروک دور چشم و صورت، رفع جای جوش و آکنه، رفع شلی و افتادگی پوست است. شخص متقاضی لیزر جوانسازی پوست باید انتظارات معقولی از نتیجه‌ی لیزر داشته باشد.

لیزر جوانسازی پوست

لیزر جوانسازی پوست می‌تواند برای از بین بردن معایب جزئی صورت به کار رود، که عبارتند از:

 • صاف کردن و برگرداندن حالت طبیعی به پوستی که بعد از جراحی دچار مشکل شده است
 • جوانسازی و زیبایی اطراف چشم، زیر چشم، پیشانی، دهان و از بین بردن خطوط ظریف و چین و چروک صورت
 • درمان لکه‌های کبدی
 • از بین بردن آثار به جا مانده از جای جوش، آکنه و یا آبله مرغان
 • جوانسازی دست، پوست پیر و یا پوستی که در اثر قرار گرفتن در برابر آفتاب آسیب دیده است
 • از بین بردن غدد چربی بزرگ شده روی بینی
 • بهبود رنگ چهره برای افرادی که رنگ پوستشان زرد و خاکستری شده است
 • از بین بردن خال‌های مادر زادی مانند خال اپیدرمال خطی

برای تعیین وقت مشاوره در این خصوص می‌توانید با کارشناسان و متخصصان کلینیک دکتر آرتید از طریق تلفن و یا وبسایت اقدام نمایید. کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

مجموعه کلینیک‌های دکتر آرتید در دو شعبه اصلی در تهران با جدیدترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها، به روزترین امکانات و کادری مجرب آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان می‌باشد. برای دریافت وقت مشاوره و یا رزرو نوبت اینجا کلیک کنید.